• «شعر و تجربه» در 589 صفحه، شمارگان هزار و 320 نسخه به بهای 45 هزار تومان از سوی نشر ققنوس منتشر شده است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۴ و ساعت 15:21 |
 

مخاطب در کتاب عشق هرگز کافی نیست می تواند مهارتهایی را که زوجین نیاز دارند را فراگیری کنند که به کمک این کتاب می توانند مشکلات و درگیری های قبلی در زندگی خود را حل نمایند و هم از رابطه ایجاد شده تاز لذت ببرند و در آهر نیز به رشد عشق و آرامش در زندگی زناشویی دست پیدا کنند .

این کتاب علاوه با توجه به مفید بودن برای زوج ها  ، می تواند برای دخترها و پسرها که در شرف ازدواج هستند سودمند باشد. در واقع نوعی آموزش و پیشگیری نسبت به مسائلی است که در زندگی زناشویی ناچارا پیش خواهد آمد.

نویسنده کتاب :  آرون بک

مترجم کتاب آقای مهدی قراچه داغی

این کتاب 393 صفحه دارد

شابک: 964-8277-55-9


چاپ هفدهم1384:

شمارگان چاپ:3000

فیمت این کتاب 32500 ریال می باشد

فهرست مطالب:
پیش گفتار : (دکتر عیسی جلالی)

مقدمه
1 -  قدرت تفکر منفی
2 -  روشنایی و تاریکی
3 -  دیدگاه های مختلف
4 -  شکستن قاعده ها
5 -  ایستایی در مناسبات زناشویی
6 -  فروپاشی زندگی زناشویی
7 -  افکار خاموش: چشم طوفان
8 -  ترفندهای ذهن
9 -  نبرد سهمگین
10 -  زندگی زناشویی سعادتمندانه
11 -  تقویت بنیادها
12 -  سازگار کردن روابط زناشویی
13 -  خطاهای شناختی خود را اصلاح کنید
14 -  هنر گفتگو
15 -  هنر سازگاری
16 -  جلسات حل اختلاف
17 -  تخفیف خشم
18 -  مسایل ویژه

 

 

 

+ نوشته شده توسط ادمین در پنجشنبه ششم فروردین ۱۳۹۴ و ساعت 11:55 |

به نقل از وبسایت خبری ایرنا ، آقای کزازی در شروع کتاب ، این کتاب را بهترین  و چالش انگیز ترین  کتاب نوشته شده توسط خود معرفی نموده است  .

نویسنده این کتاب می گوید زمینه کتاب پیش رو ، جهان ِ نهان است یا به عبارت دیگر و به گفته او به سخنی نغزتر: «نهان ِ جهان و آن چه بر آدمی می گذرد، در پیوند با این نهان و جهان

 آقای
کزازی در این کتاب خود به درون و بیرون انسان و دین و آیین ها پرداخته است. سوالات و پیچیدگی های جهان درون، از جمله انگیزه های این محقق برای نگارش این کتاب است .

«
برون فکنی در بیدارین، «چیرگی بر خواب»، «گونه های زمان»، «شیفتگی» و «رهرو ربوده» از عناوین فرعی فصل های اصلی این کتاب است .

این کتاب دارای صدو هفتاد و هفت صفحه می باشد ، و به تعداد هفت صد و هفتاد نسخه منتشر شده است  و قیمت این کتاب هم هشت  هزار تومان می باشد

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه چهارم فروردین ۱۳۹۴ و ساعت 3:28 |
ر فصلی از کتاب به مساله شناسی کار خبری در پارلمان، اهمیت تهیه خبر و عملکرد خبرنگاری پارلمانی، گزارش خبری در پارلمان های ایران و جهان وسابقه انتشار اخبار مجلس، جایگاه حقوقی پارلمان نیز مورد توجه قرارگرفته است.

این کتاب شامل مقدمه، پیشگفتار و 11 فصل و پیوست به همراه عکس هایی از مجالس مختلف می‌باشد.

پارلمان و قوه مقننه از آنجا که مقوله‌ای مشتمل بر مسایل حقوقی، سیاسی و تاریخی در عین حال خبری و رسانه‌ای است،نویسنده در هر فصل از کتاب به صورت جداگانه به این موارد پرداخته است.

در فصل دیگری از کتاب به موضوع تعریف خبرنگاران پارلمانی، ضرورت آگاهی خبرنگاران پارلمانی از مصونیت‌های قانونی، تقسیم بندی خبرنگاران پارلمانی، وسایل و مهارت لازم برای آنها، سابقه خبرنگاران پارلمانی در مجالس اول تا هشتم و سابقه حضور خبرنگاران رسانه ها در مجلس و تفاوتهایی که در هریک از مجالس در خصوص تهیه خبر رخ داده نیز به طور مبسوط اشاره شده است.

در فصلی از کتاب به مساله شناسی کار خبری در پارلمان، اهمیت تهیه خبر و عملکرد خبرنگاری پارلمانی، گزارش خبری در پارلمان های ایران و جهان وسابقه انتشار اخبار مجلس، جایگاه حقوقی پارلمان نیز مورد توجه قرارگرفته است .

رویکرد نظری خبر نویسی در پارلمان با موضوع اهمیت قدرت ارتباط کلامی، تسلط و شناخت زبانی محیطی و زبان ارتباطی، کنشی - توانش ارتباطی از دیگر موارد مهم  این کتاب است.

در ادامه نویسنده به مسئولیت اجتماعی خبرنگاران پارلمانی، دروازه بانی خبر در پارلمان و انطباق آن با 3 مدل معروف دروازه بانی خبر پرداخته است .

کتاب خبرنگاری پارلمانی را یزدان امیدی نوشته و انتشارات معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی آن را در 352 صفحه  با قیمت 5500تومان به زيور طبع آراسته است.

+ نوشته شده توسط ادمین در جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۱ و ساعت 23:0 |
كتاب "اصول روزنامه نگاري آنلاين" به همت "محمدرضا نادري گيسور" از روزنامه نگاران باسابقه كشور به زيور طبع آراسته شد.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاين، امروزه به مدد روزنامه نگاري آنلاين مي توان آخرين تحولات جهان را به صورت لحظه به لحظه در هر نقطه از زمين رصد كرد و از كوچكترين و تازه ترين رويدادها در اقصي نقاط جهان آگاهي يافت.

روزنامه نگاري آنلاين، مرزهاي زمان و مكان را درهم شكسته و با دگرگوني هاي خيره كننده چنان با سرعت به راهش ادامه مي دهد كه به نظر مي رسد، متخصصان اين عرصه را حتي فرصت تدوين كتابي جامع درباره آن نيست.

كتاب حاضر مي كوشد تا اصول و قواعد روزنامه نگاري در اينترنت را به مخاطبان بياموزد و آنان را با ابعاد و ويژگي هاي گوناگون روزنامه نگاري آنلاين هر چه بيشتر آشنا سازد.

اين كتاب بيشتر از آن روي اهميت دارد كه با وجود گسترش روزنامه نگاري آنلاين در ايران، متاسفانه تاكنون كمتر منابع جامعي درباره آن تدوين شده است و آنچه در اين زمينه به زبان فارسي انتشار يافته، بيشتر مبتني بر شرايط رسانه هاي خارجي بوده است.

معرفي اينترنت و چگونگي كار با آن، روزنامه هاي سنتي و آنلاين و روزنامه نگاران آنها، ساختار روزنامه هاي آنلاين، شيوه هاي طراحي، نگارش و انتشار خبر در روزنامه نگاري آنلاين و نيز مقايسه روزنامه هاي آنلاين با خبرگزاري ها، سايت هاي خبري و وبلاگ ها، موضوعاتي است كه در اين كتاب به تفصيل درباره آن سخن رفته است.

نادري سابقه بيش از دو دهه كار خبري و روزنامه نگاري در عرصه هاي داخلي و خارجي را در كارنامه خود دارد.

جام جم آنلاين براي اين همكار فرهيخته خود، در عرصه هاي علمي و عملي روزنامه نگاري توفيق روزافزون آرزومند است. 

دانشجويان رشته روزنامه نگاري و دوستداران علوم ارتباطات براي تهيه اين كتاب كه در 520 صفحه و به مقدمه دكتر يونس شكرخواه آراسته است، به بخش انتشارات روزنامه جام جم مراجعه كنند.

+ نوشته شده توسط ادمین در جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۱ و ساعت 22:59 |
رگزيدگان جايزه‌ كتاب سال «مهر» معرفي شدند. در اين جايزه كه به معرفي بهترين كتاب‌هاي نوجوانان اختصاص داشت، در حوزه‌ تاليف، كتاب‌هاي «اولين روز تابستان» سيامك گلشيري، «‌كبوتر سفيد كنار آينه»‌ از احمدرضا احمدي و «عاشقانه‌هاي يونس در شكم ماهي» نوشته‌ جمشيد خانيان به عنوان آثار برگزيده معرفي شدند.

همچنين در بخش ترجمه، 3 اثر با نام‌هاي «جادوگر بي‌كار» ترجمه‌ مهناز صدري،‌ «مسافرخانه‌ ماه نصفه» ترجمه‌ نسرين وكيلي و پارسا مهين‌پور و همچنين «سفر جادويي پنج خواهر» ترجمه‌ پروين علي‌پور انتخاب شدند.

در مراسم پاياني اين جايزه كه با دبيري محمدرضا يوسفي عصر روز دوشنبه، 22 اسفند برگزار شد، از فرهاد حسن‌زاده،‌ نويسنده ادبيات كودك و نوجوان نيز تقدير شد.

در اين مراسم از ناشراني هم كه در برگزاري اين جايزه همكاري كرده بودند، تقدير شد. از جمله اين ناشران، نشر قدياني و نوانديش بودند.

داوران جايزه‌ كتاب سال «مهر»، دختران نوجوان گروه سني راهنمايي و دبيرستان تحت سرپرستي موسسه‌ خيريه‌ مهر طه بودند. در اين موسسه از دختران بدسرپرست و بي‌سرپرست نگهداري مي‌شود.

+ نوشته شده توسط ادمین در جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۱ و ساعت 22:59 |

کتاب فرهنگ و روابط بين الملل: روايت ها، بوميان و توريست ها" نوشته جولى ريوز و  ترجمه دکتر محسن بیات، توسط انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگى و اجتماعى منتشر شد.

اين کتاب که به بررسى نقش فرهنگ در روابط بين‌الملل پرداخته است، از شش فصل رسالت تمدن ساز، انترناسيوناليسم فرهنگى، بوميان در حال محو شدن، ملى کردن فرهنگ، جامعه فرهنگى بين الملل و استراتژى تمدن‌ها و تفاوت‌ها تشکيل شده است.

در بخش هايى از ديباچه اين کتاب آمده است: کتاب حاضر با عنوان "فرهنگ و روابط بين الملل: روايت ها،بوميان و توريست ها" موضوعات فرهنگى متعددى را به بحث گذاشته که مى‌تواند از جهاتى خلاء موجود را تا حدى پر کند. در کل، اين کتاب بررسى تاريخى تحول معناى فرهنگ از ديدگاه رشته روابط بين‌الملل را کانون بحث خود قرار داده است.

دکتر محسن بيات در مقدمه‌اى بر کتاب آورده است: "فرهنگ و روابط بين الملل: روايت ها، بوميان و توريست ها" اثر جولى ريوز از معدود کتاب هاى رشته روابط بين‌الملل است که نويسنده در آن فرهنگ را موضوع اصلى قرار داده است. ريوز از اساتيد مطرح جهانى در رشته روابط بين‌الملل است ... او هم‌اکنون در دانشگاه منچستر انگليس در دانشکده علوم انسانى به تدريس روابط بين‌الملل مشغول است.

اين کتاب در 363 صفحه با انضمام دو بخش پى‌نوشت‌ها و کتاب‌شناسى چندى پيش منتشر شده و در اختيار علاقه‌مندان رشته روابط بين‌الملل قرار گرفت.

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:59 |


( 4 )

انقلاب باورنکردنی در ایران / چارلز کورزمن

انتشارات دانشگاه هاروارد. سپتامبر 2005


"محمد رضا پهلوی، شاه ایران در آینده‌ای قابل پیش بینی در راس قدرت باقی خواهد ماند." این جمله سخنان و تحلیل یک مقام ارشد سازمان سیا در اکتبر سال 1978 است.
"صد روز بعد، شاه با وجود حمایت شدید از سوی دولت‌های غربی و ارتش تا دندان مسلح، توسط قشرهای مردمی طی یک انقلاب صلح آمیز سقوط می کند." چارلز کورزمن با بیان وقایع قبل و بعد از سقوط شاه اگرچه از کلمه‌ی "باورنکردنی" برای کتابش استفاده کرده، ولی روند پیشرفت انقلاب را کاملاً منطقی و روشن ارزیابی می‌کند.

کورزمن با استفاده از مصاحبه‌ها و اسناد و مدارک محرمانه و همچنین سخنان شاهدان عینی این انقلاب را بر خلاف افکار رایج آن روز، کاملاً قابل پیش‌بینی می‌داند.
وی می نویسد "شاید در آن زمان مردم با پیروی از یکدیگر در تظاهرات شرکت می‌کردند، ولی راه انقلاب چنان ‌روشن و هموار بود که اگر مردم به این مسئله آگاهی داشتند‌، خیلی زودتر به پیروزی می‌رسیدند. "

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:56 |

نام کتاب :دین و سیاست در اندیشه مدرن
نویسنده:موریس باربیه
مترجم :امیر رضایی


*************************
مشخصات کتاب
تعداد صفحه: 410
نشر: قصیده سرا (12 اردیبهشت، 1384)
شابک: 964-8618-25-9
قطع کتاب: رقعی
وزن: 850 گرم


+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:55 |
نام کتاب :فلسفه سیاست
نویسنده:محمد جواد نوروزی

ناشر:موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) (16 اردیبهشت، 1385)
مشخصات کتاب :
شابک: 964-6740-50-2
قطع کتاب: رقعی
وزن: 550 گرم


+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:55 |
1.700 تمرین برای بالا بردن‏ قدرت تحرک و مهارت

ساسان موسوی.700 تمرین برای بالا بردن‏ توانمندی‏های زیست حرکتی‏ (قدرت،سرعت، استقامت،انعطاف، هماهنگی).اداره کل تربیت‏ بدنی آموزش و پروش. (1378).

کتاب حاضر،در 14 بخش و 367 صفحه تنظیم‏ شده است و نویسنده در مقدمه‏ آن ضمن معرفی کتاب،آن را مجموعه‏ای بسیار باارزش‏ برای مربیان،معلمان ورزش‏ و ورزشکاران در تمام‏ رشته‏های ورزشی می‏داند. هدف نویسنده از تمرین‏های‏ ذکر شده،بالا بردن سطح‏ آمادگی جسمانی در رشته‏های‏ مختلف ورزشی است و تصاویر تنظیم شده در کنار هریک از تمرین‏ها،به‏ یادگیری و انجام صحیح آن‏ کمک بسزایی می‏کند.در انتهای هر تمرین،اهداف‏ تمرین ذکر و عضلات اصلی‏ و درگیر در آن نیز قید شده‏ است.

در این کتاب نویسنده با تمرین‏های ویژه،سعی در رشد توانایی‏های زیست‏ حرکتی(قدرت،استقامت، سرعت،انعطاف‏پذیری، چابکی و تعادل)دارد. بنابر این،با طبقه‏بندی این‏ تمرین‏ها در 14 بخش به شرح‏ زیر پرداخته است:

-بخش اول مربوط به‏ حرکت‏های کششی عمومی‏ بدن یک نفره و با کمک یار (تمرین‏های دو نفره)است. در انتهای آن ذکر شده است.

-بخش دوم با تأکید بر تمرین‏های چابکی،اشاره به‏ 50 نوع از این تمرین می‏کند.

-بخش سوم و چهارم به‏ ترتیب شامل تمرین‏هایی برای‏ تقویت عضله‏های بالاتنه و تمرین‏هایی برای افزایش‏ قدرت انفجاری آن است که‏ این دو بخش همانند بخش‏های قبل با تصاویر مشخص،چگونگی هر تمرین را ساده‏تر توضیح داده‏ است،بخش سوم شامل‏ 132 تمرین و بخش چهارم‏ شامل 9 تمرین ویژه است.

-در بخش پنجم و ششم‏ این کتاب به ترتیب اشاره به‏ تمرین‏های قدرتی برای‏ تقویت عضله‏های پا و تمرین‏های برای افزایش‏ قدرت انفجاری عضله‏های‏ پایین‏تنه دارد که هرکدام به‏ ترتیب فصل،شامل 65 و 33 تمرین است.

-سه بخش دیگر کتاب به‏ ترتیب،تمرین‏هایی برای‏ تقویت عضله‏های پشت،با 44 تمرین و تمرین‏هایی برای‏ تقویت عضلات شکم با 36 الگوی تمرینی و نمونه‏ تمرین‏های دایره‏ای تکمیل‏ شده است.

-در بخش دهم به زمان‏ مناسب برای تمرین‏های بدن‏ سازی در طول روز اشاره‏ای‏ می‏کند.

-در بخش انتهایی کتاب‏ 43 تمرین قدرتی عمومی با وزنه،47 تمرین قدرتی دو نفره،38 تمرین قدرتی با استفاده از توپ طبی و در نهایت،با 32 تمرین برای‏ افزایش تحرک به کتاب خود خاتمه داده است.

در بررسی گذرای کتاب‏ باید مسایل زیر را مدنظر قرار داد:

-اصولا این کتاب فقط برای استفاده از مربیان و معلمان‏ ورزش سودمند است،زیرا اجرای برنامه‏های آمادگی‏ جسمانی براساس تفاوت‏های‏ فردی،نیازهای آمادگی‏ عضلانی و انرژی در هر رشته‏ ورزشی مخصوص به خود است.درواقع کلیه رشته‏های‏ ورزشی ویژگی‏های حرکتی و عضلانی خاص خود را دارد. بنابر این،نیاز به شناخت و آگاهی در زمینه علم تمرین‏ واجب است و به کار نبردن‏ اصول صحیح تمرین‏های‏ آمادگی عضلانی سبب به‏ وجود آمدن صدمه‏های‏ جبران‏ناپذیر استخوانی- عضلانی می‏شود.

-مؤلف در دیباچه کتاب‏ به شرح و تفسیر بعضی از تعاریف علم تمرین می‏پردازد که اصول نوشتاری و فن‏ نگارش در آن رعایت نشده‏ است و مفهوم جمله‏ها نارساست.

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:48 |
معرفی کتب ورزشی (4)

تمرینات والیبال برای قهرمانی

ورزش والیبال یکی از ورزش های مهیج و پرطرفدار امروزی است که در سرتاسر جهان ، در سطوح مختلف و نیز به شکل های متفاوت ، توسعه پیدا کرده است و هر روز نیز برای گسترش آن تلاش می شود این گسترش به شیوه های مختلفی از جمله انتشار کتب ، جزوات ، مقالات و .... صورت می گیرد.

کتاب حاضر نیز که یکی از کتب آموزشی والیبال به ویژه در سطوح قهرمانی است و توسط چندین متخصص والیبال تنظیم و تالیف شده است ، تلاش کرده است شیوه های تمرینی مناسبی را ارائه نماید .  

این کتاب شامل بخش های مختلف و متنوعی از جمله سرویس در والیبال ، ارسال با ساعد ، آبشار ، دفاع روی تور ، توپ گیری ، طرح تمرین و تغییر رفتار در محل تمرین و ...... است .

این کتاب در 3000 نسخه به چاپ رسیده و قیمت آن سه هزار تومان است .

ماری وایز نویسنده این کتاب است که اسفندیار خسروی زاده و عابده حقدادی  ترجمه آن را برعهده داشته اند و انتشارات بامداد کتاب ،  این کتاب را برای شما ورزش دوستان چاپ کرده است.

خواندن این کتاب برای علاقه مندان به این رشته جهت بیشتر شدن اطلاعات آنها توصیه می شود .

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:46 |

معرفی كتاب جامعه‌شناسی ورزشی اثردكتر سید مهدی آقاپور

 

 

نام کتاب: جامعه شناسی ورزشی
نویسنده: دكترسیدمهدی آقاپور
گرایش:  جامعه شناسی ورزشی
نوع کتاب:  تألیف
گروه مخاطب: دانشجویان عموم مردم
تاریخ انتشار: 1368
نوبت چاپ: اول
ناشر: سازمان تربیت بدنی
آدرس ناشر: تهران خیابان سئول
تلفن ناشر: 22661035
شمارگان: 5000
تعداد صفحات: 208
قیمت پشت جلد: 550 ریال
تاریخ ثبت: یكشنبه 23 خرداد 1389
کد ثبت:268

 

 

 

 

 

كتاب جامعه‌شناسی ورزشی اثردكتر سید مهدی آقاپور ورزش و تربیت بدنی را از نقطه نظر جامعه‌شناسی مورد بحث قرار می‌دهد و حاوی مطالب زیر می‌باشد:

فصل اول: مدخل بحث- انگیزه نگارش و روش‌شناسی

فصل دوم: پدیده اجتماعی چیست؟

فصل سوم: روابط اجتماعی چیست؟

فصل چهارم: پدیده تربیت بدنی و ورزش در جامعه‌شناسی

فصل پنجم: ساختار اجتماعی و تربیت بدنی و ورزش

فصل ششم: نقش تربیت بدنی و ورزش در توسعه و تحكیم روابط اجتماعی

 

هر یك از فصل‌های كتاب شامل زیرمجموعه‌هایی است كه هر یك زمینه‌ها و مسائل اجتماعی ورزش و تربیت بدنی را برای دانشجویان و خوانندگان محترم روشن می‌نماید.

 

در فصل اول كتاب آمده است: تربیت بدنی و ورزش در معنای اعم را می‌توان یك پدیده اجتماعی خاص تلقی نمود. چه گستره اجتماع را به هر تقدیر ضعیف یا قوی بهره‌مند می‌سازد و به توسعه روابط و مناسبات دوستانه و انسان‌های در بین اقشار مختلف اجتماعی دامن می‌زند. متقابلاً این‌گونه روابط احسن و مستحكم خود عامل مهمی در توسعه و اشاعه ورزش و تربیت بدنی در جامعه و در بین آحاد مردم به شمار می‌رود.

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:43 |

روانشناسی ورزش
SPORT PSYCHOLOGY
مؤلفان: دیوید لاولی - جان کریمر - آیدان پی. موران - مارک ویلیامز
مترجمان:
دکتر رسول حمایت طلب - حسین اکبری یزدی - اعظم رجب زاده - مسعود جعفری
چاپ اول : ۱۳۹۰ -  تهران: انتشارات عصر انتظارروانشناسی ورزشی
SPORT PSYCHOLOGY

مؤلف: مت جارویس
مترجمان:
دکتر محمد تقی اقدسی –  دکتر فرهاد رحمانی نیا –  دکترمحمد باقر بهادری
چاپ اول: ۱۳۸۷ –  ناشر: دانشگاه تبریز

 


کاربرد مهارت های ذهنی در ورزش
THE APPLICATION OF MENTAL SKILLS IN SPORT
مؤلفان:
دکتر مهدی سهرابی – دکتر مهدی فتحی
چاپ اول: ۱۳۸۹ – تهران: پژوهشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

 


آموزش روانشناسی ورزشی (راهنمای علمی برای درک مفاهیم اساسی روانشناسی ورزشی)
LEARNING EXPERIENCES IN SPORT PSYCHOLOGY
مؤلفان:
پروفسور گلین س. رابرتس – پروفسور کوین س. اسپینگ – پروفسور سینتیال. پمبرتن مترجمان: دکتر محمد کاظم واعظ موسوی – دکتر معصومه شجاعی
چاپ اول: ۱۳۸۲ –  تهران: انتشارات رشد

 


هوش هیجانی (مهارتها و آزمونها)
THE EMOTIONAL INTELLIGENCE QUICK BOOK
مؤلفان:
دکتر تراویس برادبری - دکتر جین گریوز
مترجم:
مهدی گنجی –  ویراستار : دکتر حمزه گنجی
چاپ اول: ۱۳۸۴ – تهران: نشر ساوالان

 


روانشناسی ورزشی
APPLYING PSYCHOLOGY TO SPORT
مؤلف
: باربارا وودز
مترجم:
فتح الله مسیبی
چاپ اول: ۱۳۸۶ – تهران: بامداد کتاب

 


روانشناسی ورزشی (۲جلد)
مؤلف: هوشنگ اسماعیلی
تهران: انتشارات تیمورزاده

 


روانشناسی ورزشی
APPLYING SPORT PSYCHOLOGY

مؤلفان:
جیم تیلور – جورج ویلسون
Jim Taylor /  Georg Wilson
۲۰۰۵/ Human Kineticsمبانی ورزشی و روانشناسی ورزشی
FOUNDATIONS OF SPORT AND EXERCISE PSYCHOLOGY
مؤلف:
رابرت وینبرگ
Robert S. Weinberg
۲۰۱۰ / Human Kineticsمبانی ورزشی و روانشناسی ورزشی
FOUNDATIONS OF SPORT AND EXERCISE PSYCHOLOGY

مؤلفان:
رابرت وینبرگ – دنیل گولد
Roberts S. Weinberg / Daniel Gould
۲۰۰۵ / Human Kinetics


آخرین بروزرسانی ( سه‌شنبه ، ۱ آذر ۱۳۹۰ ، ۱۹:۵۸ )
+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:42 |

عنوان کتاب : معماری برای ورزش ( مفاهیم جدید و طرح های بین المللی برای ورزش و اوقات فراغت )

نویسندگان : Peter Sturzebecher و Sigrid Ulrich

مترجمان : دکتر سید محمد حسین رضوی ، محسن بلوریان و رضا رضوی

ناشر : شمال پایدار - دانشگاه شمال

قیمت : 280،000 ریال

این کتاب عملا شامل دو بخش است ، یک بخش ملاحظات کارشناسان که در واقع در این بخش کارشناسان مختلف هریک با یک زاویه ای به ورزش پرداخته اند و نظرات خود را عنوان کرده اند بطور مثال "هاینتز دابیلو کرواینکل"در مورد ساختارهای شفاف و شیشه ای در استادیوم صحبت کرده است و عملا مقاله ایست که ایشان در مورد کاربرد شیشه در فضاهای ورزشی نوشته است . عناوین دیگر که عبارتند از : " معماری برای ورزش " ، " انسان و سازه های ورزشی " ، " دنیاهای ورزش " ، " گسترده آیرودینامیک " ، " جنبش های زیرزمینی برای معماری " ، " انسان و سنگ " ، " اتاق هنر - اتاق ورزش " ، " اتاق معماری - اتاق ورزش " ، " ورزش خیابانی "  و " یک مکان جادویی به نام ورزشگاه " و ....

در بخش دوم به معرفی پروژه هایی پرداخته اند که البته گستردگی آن از لحاظ عملکرد قابل تحسین است ، ورزشگاه های بزرگ المپیک ، پیست اتومبیل رانی ، سالن های ورزشی برای والیبال و بسکتبال و جودو و ژیمیناستیک و ... ، استخرهای شنا و همچنین موزه های ورزشی از پروژه های معرفی شده در این کتاب است .

به نظر من به دلیل نبود منابع کافی به زبان فارسی در مورد معماری و ورزش ، این کتاب بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت ، کتابهای قبلی بطور نامناسبی صرفا به معرفی پروژه ها می پرداختند . البته هنوز این منابع بسیار بسیار در این زمینه اندک هستند . از نظر من معماری فضاهای ورزشی یکی از جذاب ترین موضوعات معماری است که مطالعه آن بسیار شگفت آور است .

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:38 |
شنا ورزشی نشاط آور

معرفی کتب ورزشی یکی از قسمت هایی است که به تازگی توسط بخش ورزشی برای کاربران گرامی سایت تبیان ایجاد شده است تا آنها بتوانند از این کتب ها در رشته های خود استفاده کنند. اولین کتابی که برای شما عزیزان معرفی می کنیم به ورزش نشاط آور شنا مربوط می شود :

شنا به عنوان ورزشی جامع و کامل مورد توجه جدی انسان قرار گرفته است چرا که با تمرینات آن می توان کلیه قابلیت های جسمانی (قدرت ، سرعت ، استقامت ) را تقویت کرد .

برخلاف تصور برخى كه این رشته ورزشى را فقط به داشتن قدرت نسبت مى دهند این رشته بسیار علمى نشاط آور می باشد.

این کتاب شامل بخش های مختلف و متنوعی از جمله ابزار کمک آموزشی ، آموزش و یادگیری ، تکنیک و تمرین ، بازیهای درون آب ، رفتار صحیح به هنگام آب تنی و شنا و ...... است .

این کتاب در 3000 نسخه به چاپ رسیده و قیمت آن دو هزار تومان است .

یوزف گیرل و میشل هان نویسندگان این کتاب هستند که مجید واحدی زاده ترجمه این کتاب را برعهده داشته است .

خواندن این کتاب برای علاقه مندان به این رشته جهت بیشتر شدن اطلاعات آنها توصیه می شود .

علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند به مراکز معتبر کتاب فروشی از جمله بامداد کتاب مراجعه کنند .

+ نوشته شده توسط ادمین در سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ و ساعت 19:34 |
 

 

«گاهی به‌نظر می‌رسد هر گام جدیدی به سمت هوش مصنوعی، به‌جای تولید محصولی که از دید همه به عنوان هوش شناخته شود، چیزی خلق می‌کند که همه می‌دانند هوش نیست.»

«گودل، اشر، باخ»

کتاب هوف‌استاتر که به اختصار GEB هم نامیده می‌شود، به رغم گذشت بیش از سی سال هنوز اثری ارزشمند به شمار‌می‌آید. این کتاب در ظاهر به شرح مکالمه‌های خیالی کورت گودل (Kurt Friedrich Godel، 1906 تا 1978 ميلادي؛ فیلسوف، ریاضیدان و منطق‌دان اتریشی)، ماوریتس اشر (Maurits Cornelis Escher 1898تا 1972ميلادي؛ گرافیست و هنرمند هلندی) و یوهان سباستین باخ(1685 تا 1750 ميلادي؛ موسیقیدان و آهنگ‌ساز آلمانی) می‌پردازد که در باب زمینه‌های مشترک کار و زندگی‌شان به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند. اما در لایه‌ای عمیق‌تر به بیان مفاهیمی می‌پردازد که از بنیادی‌ترین پایه‌های ریاضیات و هوش مصنوعي محسوب می‌شوند.


اين کتاب به بررسي مفاهيم گوناگون در حوزه‌هايي نظير تاريخچه و نظريه‌هاي هوش مصنوعي، سيستم‌هاي فرمال، هندسه‌هاي اقليدسي و نااقليدسي، ساختارهاي بازگشتي، تئوري‌هاي معناشناسي، نظريه‌هاي ذهن، آزمون تورينگ و هوش ماشيني و موارد مشابه مي‌پردازد.هوف‌استاتر در این کتاب از طریق تصویرسازی و تجزیه و تحلیل توضیح می‌دهد که چگونه سیستم‌ها به رغم این‌که از ترکیب اجزای فاقد ‌معنی به‌وجود آمده‌‌اند، می‌توانند با استفاده از قوانین وضعی و قوانین خود ارجاع، موفق به دریافت و استنباط معنی شوند. کتاب همچنین به بررسی مفهوم ارتباط، نحوه ارائه و ذخیره دانش و حتی تفحص در معنای واقعی واژه «معنی» می‌پردازد. هوف‌استاتر توضیح می‌دهد که این کتاب درباره ریاضی، موسیقی و هنر نیست بلکه به این موضوع می‌پردازد که چگونه سازوکارهای پنهان نورولوژیکال و عصبی می‌تواند به ظهور شناخت و دانش منجر شوند. به طور دقیق‌تر کتاب شرح می‌دهد که نمادها، تفکر و زبان چگونه با هم پیوند می‌یابند و چگونه واقعیت از ترکیب و همپوشانی مفهوم و ادراک حاصل می‌شود.


این کتاب نمونه‌های فراوانی از بازگشت و خودارجاعی را به نمایش می‌گذارد. اشیا و ایده‌های بسیاری در این کتاب وجود دارند که درباره خودشان صحبت کرده یا به خودشان ارجاع می‌دهند. هوف‌استاتر این فرآیند خودارجاعی را «حلقه عجیب» می‌نامد و با نیم‌نگاهی به کوان‌های ذن از خواننده می‌خواهد که حقایق را خارج از دایره تجربه‌ها و پیش‌فرض‌هایشان درک کند.بزرگترين دست‌آورد هوف‌استاتر در کتاب، اين است که توانسته مفاهيم بسيار پيچيده رياضي، نظير عدم قطعيت، بازگشت‌ها و حلقه‌هاي عجيب را به زباني ساده و قابل فهم عرضه کرده و از آن مهم‌تر مطالعه آن‌ها را براي خواننده لذت‌بخش کند. ساختار کتاب ترکیبی به هم پیچیده از روایت‌های گوناگون است. صفحه آغازين هر فصل از کتاب دیالوگی میان آشیل و یک لاک‌پشت است که ايده‌هايي در زمينه مفاهيم پيچيده رياضيات مطرح مي‌کنند. اين ايده‌ها بعدتر در همان فصل مورد بررسي عميق‌تر قرار مي‌گيرند. كتاب پر است از بازی‌های کلامی و جناس‌های و شباهت‌های تفکر برانگیزی که به رغم افزودن بر غنای کتاب، درک و مطالعه آن را برای خوانندگان غیرانگلیسی زبان دشوار می‌سازد.گرچه به گفته خود هوف‌استاتر، ایده ترجمه کتاب هیچ‌گاه در طول مدت نگارش کتاب به ذهنش خطور نکرده بود، اما از پییشنهاد ناشرش برای ترجمه کتاب به شدت استقبال کرد. یکی از دلایل این امر، مسائلی و مشکلاتی بود که مترجم برای ترجمه بازی‌های کلامی و جناس‌های به کار رفته در کتاب، باید با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد. به عنوان مثال، یکی از فصل‌های کتاب با نام Crab Canon کاملاً متقارن بوده و چه از ابتدا به انتها و چه به عکس، به یک شکل خوانده می‌شود.


به يقين، دنيا از سال 1979 تغييرات زيادي را به خود ديده است. ديپ‌بلو در سال 1997 و برخلاف پيش‌بيني کتاب کاسپاروف را در شطرنج شکست داد، صفحه‌هاي گرامافون که در بسياري از قياس‌هاي هوف‌استاتر به کار رفته بودند به تاريخ پيوستند و هوش مصنوعي در زمينه‌هاي متفاوت با نتايج مختلف به راه خود ادامه مي‌دهد. اما هنوز کتاب گودل، اشر، باخ اثري ارزشمند است. گستره وسيع نظري و قابليت به تصوير کشيدن مفاهيم پيچيده رياضي، باعث مي‌شود که اين کتاب به يکي از بهترين انتخاب‌هاي علاقه‌مندان کامپيوترها و همچنين پژوهشگران حوزه هوش «واقعي» تبديل شود. به هر حال، کتابی در زمینه هوش و دانش و نحوه انجام عملیات ادراک توسط توسط مغز انسان، که بتواند یک سال پس از انتشار جایزه ادبی پولیتزر را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد و توجه بسیاری از دانش‌پژوهان علوم کامپیوتر را به خود جلب کند، به طور حتم ارزش مطالعه را خواهد داشت.

 


برچسب‌ها: کتاب, معرفی کتاب, کتاب های ترجمه شده
+ نوشته شده توسط ادمین در شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۱ و ساعت 13:36 |

3 سال مي‌شود كه كتايون، پدرش را از دست داده است. او حالا در شركتي كه پدر و عمويش سال‌ها پيش تاسيس كرده‌اند كار مي‌كند. ماجرا از آنجا شروع مي‌شود كه روزي عمو، ضمن تعريف و تمجيد از كار و مهارت كتايون در امور شركت، او را براي پسرش كه در آلمان زندگي مي‌كند خواستگاري مي‌كند.

كتايون، متحير از اين پيشنهاد به خانه مي‌رود و متوجه مي‌شود، مادر و خواهرش نيز توسط زن عمو در جريان قرار گرفته‌اند.

اما ماجرا هنگامي جالب‌تر مي‌شود كه سياوش (پسرعموي كتايون) همان روز از آلمان با او تماس مي‌گيرد و مي‌گويد كه مي‌داند كتايون با اين ازدواج موافق نيست و او هم با كتايون هم‌عقيده است چون فكر مي‌كند پدرش مي‌خواهد با اين ترفند او را به ايران بياورد و از كتايون مي‌خواهد كه پاسخ منفي به اين خواستگاري بدهد... .

كتايون را «شهره مرشدي» نوشته و نشر «كيا راد» آن را منتشر كرده است.


برچسب‌ها: کتاب, معرفی کتاب, رمان
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 23:0 |
اگر كودك 3 تا 5 ساله داريد، مي‌دانيد كه زندگي با او جالب، مهيج، ملال‌آور، نااميدكننده، سرگرم‌كننده، لذتبخش، حيرت‌آور، ديوانه‌كننده و خسته‌كننده است. در عين حال اين سال‌ها از سال‌هاي بسيار مهم رشد كودك محسوب مي‌شوند. شايد در اين دوران، شما بيشتر از هر كسي فرصت داريد كه شانس موفقيت كودكتان را در زندگي افزايش دهيد.

هدف كتاب«‌به كودكتان كمك كنيد تا موفق شود» ، كمك به شما در ايجاد اين تغيير است.

كتاب با اين سوال از پدر و مادرها شروع مي‌شود كه: «كودكي خودتان چگونه بوده است؟» و بعد با سوال‌هايي مانند اين كه براي «كودكتان چه مي‌خواهيد؟» و نكات اساسي مانند تعاريفي از عزت نفس، نگرش مثبت، چگونگي ارتباط با ديگران، مهارت‌هاي ضروري زندگي در قرن 21... تا بدن سالم و ذهن سالم و بالاخره آماده كردن كودك براي ورود به مدرسه پايان مي‌پذيرد. «به كودكتان كمك كنيد تا موفق شود»؛ تاليف راس بي‌لي، لين براد بنت و دبي پالينگر است كه شيرين سليمي و اكبر روحي ترجمه‌اش كرده‌اند. نشر خورشيد هدايت آن را چاپ كرده و قيمت كتاب 1500 تومان است.

+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 23:0 |
 
پنجشنبه 23 ارديبهشت 89 ؛ اخبار تلويزيون در ميان همه خبرهاي ريز و درشت، از پيدا شدن جسد سردار رشيد اسلام، علي هاشمي خبر مي‌دهد؛ با شنيدن اين اسم، سر مي‌چرخانم، عكسش خندان بر صفحه نقش بسته، كلمات گوينده خبر كه حالا مي‌شنوم و نمي‌فهمم‌شان، در سرم چرخ مي‌خورد؛ همهمه‌اي‌است در سرم؛ مانند منگ‌ها خيره شده‌ام و رفته‌ام به سال‌هاي دور.... نه خيلي دور.... به هور و قايق‌ها و سربند‌ها و دعاها و...

از علي هاشمي فقط نامي شنيده بودم و كمابيش از دلاوري‌هايش.

اما حالا به يقين از او بيشتر مي‌شنويم؛ حالا كه پس از 22 سال پيدايش كرده‌اند؛ پيدايش كرده‌ايم.

دوستانش از او مي‌گويند و آن مادر كه در برابر دوربين چنان قدرتمند سخن مي‌راند و شايد فقط مادران به عظمت اين چنين سخن گفتن واقف باشند... بايد مادر باشي تا دركش كني... و گفته‌هاي همسرش و فرزندي كه او هم مانند ما از پدر تنها خاطراتي دارد.

كاش از اين بزرگان، هنرمندانه بگوييم؛ بنگاريم و زندگاني‌شان را به تصوير كشيم تا آنان كه نديده‌اند و نمي‌دانند، از دريچه هنر و قدرت آن به برخي از زواياي وجود دلاوران اين سرزمين پي برند.

آنان كه نمي‌دانيم ديگر در كدامين زمان چونان ايشان بر اين جهان خاكي پاي مي‌نهند.

****

«صبح، قامت شب را مي‌شكست... الله اكبر.

بوي علف‌هاي تازه از پنجره باز مي‌ريخت تو اتاق. كاش مي‌شد يك ذره خاك مي‌ريختم تو دهنم... خدايا، حالم چقدر بد است! كاش ريحان قابله، زودتر مي‌آمد. درد دوباره امانم را بريد. نشستم زمين و بيست و دو بار صلوات فرستادم.

صداي زنگوله‌هاي رمه كه تازه از خانه بيرون زده بودند، به گوش مي‌رسيد. خاك! خاك! چقدر دلم خاك مي‌خواست! دكتر گفته بود نگذارند بخورم.»

كتاب «گردان عشق» با اين جملات، آغاز مي‌شود؛ جملاتي كه بيان‌كننده آغاز زندگي شير مردي به نام «احمد» است.

احمدي كه گام به گام با او آشناتر مي‌شويم. او بزرگ‌تر مي‌شود و دنيا در برابرش كوچك‌تر.

«هيچ توقع و انتظاري از ما نداشت. مي‌دانست دست تنگ هستيم. تنها درخواستي كه هميشه تكرار مي‌كرد، «كتاب» بود. با چشم خودش مي‌ديد كه براي مخارج زندگي از صبح تا غروب كنار دار قالي مي‌نشينم. فرش هم كه مي‌بافتم مال خودمان نبود... براي مردم كار مي‌كردم و مزد مي‌گرفتم. احمد همه اينها را خوب مي‌فهميد؛ اما چه‌كار مي‌توانست بكند؟ كودكي بود كه در خانواده‌اي دست تنگ و كم‌درآمد چشم باز كرده بود... پانزده شانزده ساله بود كه براي كمك به خرج خانواده به كارگري رفت.» ص 14

مادر از او چنين مي‌گويد و خواهر بر آن خاطرات روزهاي دور اين‌گونه مي‌افزايد:«آن روزها يك خانه خشت و گلي داشتيم كه آب و برق نداشت؛ اما آدم‌هايي در آن زندگي مي‌كردند كه به پاكي همان قنات‌هاي دارستان بودند. او (احمد) مثل همه كودكان رشد مي‌كرد؛ اما مثل همه آنها فكر نمي‌كرد. از هيچ موضوعي به راحتي نمي‌گذشت. لانه مورچه‌ها، آسمان آبي، درخت‌ها، همه چيز برايش سوال بود. نمي‌توانستيم به او باري
به هر جهت جواب بدهيم. كسي نمي‌دانست او از اين همه سوال ريز و درشت و بعضا حيرت‌انگيز، در جستجوي خداست. وقتي از چاه آب مي‌كشيد، در زلال آن خيره مي‌شد. اگر رعد و برق و باران مي‌آمد، زير باران مي‌ايستاد تا آن را با تمام وجودش حس كند.» ص 21

و همسرش از ميان آن درياي بي‌انتها از خاطره‌هاي مردي بزرگ و پدر فرزندانش در دل و جان دارد به قطره‌اي كفايت مي‌كند.

«احمدآقا به صله‌رحم اهميت فوق‌العاده‌اي مي‌داد. از جبهه كه مي‌آمد اولين كارش اين بود كه به سراغ بزرگ‌ترها برود. مادرش را در بغل مي‌فشرد و مي‌خواست در حقش دعا كند. حتي به سراغ كوچك‌ترها هم مي‌رفت. بعد مي‌آمد به خانه، جارو را برمي‌داشت و همه جا را نظافت مي‌كرد. مي‌گفتم: «احمدآقا، من با اين كار شما خجالت مي‌كشم.»

با آن مظلوميتي كه هميشه در چهره‌اش بود، مي‌گفت: «خانم، من شرمنده‌ام كه نمي‌توانم بيشتر از دو سه ماه يك بار در اين خانه به تو كمك كنم.» بعد هرچه اصرار مي‌كردم كه كار را رها كند، قبول نمي‌كرد. ظروف را مي‌شست، سبزي پاك مي‌كرد و هر كار ديگري كه خدمتي به خانه بود، انجام مي‌داد.» ص 34

دوستان سردار رشيد ايران و اسلام «شهيد احمد شول» هم در باره او سخن بسيار دارند. آن‌قدر كه در يك كتاب و دو كتاب و.... نمي‌گنجد.

«يادم است وقتي از جبهه مي‌آمد، اولين سوالش اين بود كه آيا به خانواده‌هاي شهدا سر زده‌ايد؟ اكثر مواقع هم خودش به خانواده رزمنده‌ها سركشي مي‌كرد تا اگر مشكلي داشتند، حل كند...

احمدآقا انساني بود كه به ظواهر دنيا اهميت نمي‌داد. تنها موردي كه صورتش را از خشم تيره مي‌كرد، ديدن زورگوها و مستبدين بود. معتقد بود در كشوري كه از ثمره خون شهيد زنده است، نبايد زورگوها جان بگيرند.» ص 55

و ديگري مي‌گويد: «از فرماندهان گروهان و دسته‌ها مي‌خواست كه تواضع را فراموش نكنند تا الگوي نيروهاي زير دستشان بشوند. مي‌گفت: مردم بهترين سرمايه زندگي‌شان را به اينجا فرستاده‌اند. نبايد ما به دلخواه خودمان و طرز تلقي شخصي با آنها رفتار كنيم. مكتب ما دستورهاي خودش را ازقبل داده! پس با آنها همان‌طور رفتار كنيد كه خدا و پيغمبر فرموده‌اند.» ص 67

«شهيد احمد شول» فرمانده شجاع گردان 416 لشگر 41 ثارالله در سخنراني‌اي براي بسيجيان، داستاني نقل كرده و از آنها خواسته بود تنها براي خدا كار كنند و بس. اين نوشتار را با آن داستان به پايان مي‌بريم.

«بنده خدايي بود كه هرجا مي‌نشست، مي‌گفت: كاش روز عاشورا در كربلا بودم و در ركاب «آقا» مي‌جنگيدم. يك شب اين بنده خدا خواب ديد كه حضرت امام حسين ع آمد و فرمود حال كه مي‌خواهي در ركاب من باشي اشكالي ندارد؛ اين اسب، اين هم شمشير و اين هم صحنه كربلا. مرد در خواب، اسب و شمشير را مي‌گيرد و جلو مي‌رود. هر قدم كه بر مي‌دارد، مي‌بيند عجب غوغايي است؛ هر كه مي‌رود، ديگر بر نمي‌گردد... فرياد كنان اسب را مي‌گذارد، شمشير را مي‌اندازد و فرار مي‌كند. در همان حال خواب، داد و فرياد هم مي‌كشد. خانمش از خواب بيدارش مي‌كند و مي‌گويد: چرا داد و فرياد مي‌كشي؟ آن بنده خدا نفسي تازه مي‌كند و مي‌گويد: خدا خيرت بدهد خانم كه بيدارم كردي؛ وگرنه شوهرت را از دست داده بودي و بچه‌هايمان يتيم شده بودند.» ص 69

****

اگر بخواهيم خواندني‌هاي كتاب «گردان عشق» را باز گوييم بايد همه 174 صفحه آن را باز بنويسيم.كتاب «گردان عشق» را اصغر فكوري بازآفريني و ستاد كنگره شهداي استان كرمان آن را منتشر كرده است.

+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:59 |
 
شخصيت و انرژي وجودي انسان به آن چيزهايي است كه به وجود او هستي مي‌بخشند و ابعاد هستي او را افزايش مي‌دهند.

علم، عقل،‌ درك و فهم، شعور، تقوا،‌ ايمان، هدايت، اختراع، ‌حيا، اخلاق، حجاب و همه آنچه كه انسان آن را جزو دارايي‌هاي خود مي‌شمارد و مي‌تواند بگويد آن را دارم، همگي ابعاد وجودي و هستي او هستند كه شخصيت وي را تشكيل مي‌دهند. هرچه كميت و كيفيت اين دارايي‌ها بيشتر باشند، هستي انسان وسيع‌تر و شخصيت او گسترده‌تر است.

ضرورت پوشيدگي زن در برابر مرد بيگانه، يكي از مسائلي است كه جميله قاليباف، نويسنده كتاب «حجاب، زيبايي است» به آن پرداخته است.

بخش‌هايي از اين كتاب را بخوانيد:

زن سرچشمه كمال خلقت انسان است و منشأ صفا و صميميت و مهر و محبت و در پرتو هدايت و حكمت و مكتب به جاودانگي مي‌رسد.

سقراط حكيم به زني بدون حجاب كه مي‌گفت به تماشاي شهر مي‌رود، گفت: گمان مي‌كنم به تماشاي شهر نمي‌روي، بلكه مي‌روي تا شهر تو را تماشا كند.

يا اين بخش كه: صاحبدلي را گفتند: به اين خوبي كه آفتاب است، هرگز نشنيده‌ايم كه كسي او را دست گرفته و عشق آورده باشد، ‌گفت: براي آن كه هر روزش توان ديد مگر به زمستان كه مانند ماه حجاب است و محجوب.بخش‌هايي از اين كتاب همچنين به استفتائات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي درباره حجاب اختصاص يافته كه ايشان به پرسش‌هاي مربوط به اين موضوع پرداخته‌اند.

براي مثال از ايشان پرسيده شده كه حجاب در چه صورتي واجب شرعي است و آيا چادر ضروري است؟

و ايشان پاسخ داده‌اند: حجاب از نامحرم در همه حال واجب است، به هر وسيله‌اي كه بدن خود را از نامحرم بپوشاند، كفايت مي‌كند. اگر چه در كشوري مثل ايران كه انتخاب چادر بهتر است.

نويسنده در بخشي ديگر از كتاب «حجاب، زيبايي است» به موضوع روان‌شناسي پوشش پرداخته و نوشته است: نكته ظريف و اساسي اين است كه مساله پوشش را تنها نبايد از لحاظ مصالح اجتماعي فرد بررسي كرد و نبايد فقط به دنياي بيرون و جامعه پيرامون آدمي انديشيد، بلكه بايد به اهميت احساس شرم به عنوان يك خصلت ذاتي و دروني او توجه كرد. شرم يكي از صفات مخصوص انسان است كه لازمه ايجاد پوشش است.

حجاب محكم‌ترين وسيله‌اي است كه زن مي‌تواند به كمك آن احساس امنيت و زيبايي سالم كند. همچنين قوي‌ترين سپري است كه مي‌تواند نگاه‌هاي آلوده افراد هرزه را به خود برگرداند، نگاه‌هايي كه يك زن پاك و عفيف هرگز قادر به تحمل آن نيست.

مي‌توان گفت حجاب حصاري است معنوي كه پيرامون خانواده كشيده مي‌شود و آن را هم از بي‌فروغي و هم از هم پاشيدگي محفوظ مي‌دارد.

حجاب در قرآن و روايات، فلسفه جشن تكليف، نقش مدرسه در تربيت اسلامي و عوامل و راه‌هاي گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، از ديگر بخش‌هاي اين كتاب است.

همچنين در انتهاي كتاب آثار منفي بدحجابي در جامعه بررسي شده است.

انتشارات سخن‌گستر مشهد، كتاب «حجاب، زيبايي است» را در شمارگان 1000 جلد و قيمت 1200 تومان چاپ كرده و در اختيار علاقه‌مندان قرار داده است.

+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:58 |

«حسني خدا رو دوست داره» كتاب شعري 12 صفحه‌اي است كه توسط مهرانگيز اشرف‌پور سروده شده و فرشته منعمي‌تصويرگر آن است.

تصاوير رنگي كتاب كمكي است براي درك بهتر كلمه‌ها و شعرها.

خبر خبر خبردار

كتاب اومد به بازار

در باره حسن جون

اون بچه‌‌ مهربون

كه دوست داره خدا رو

نماز و سوره‌ها رو

اين كتاب به قيمت 500 تومان توسط نشر زائر در سال 1388 منتشر شده است.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:56 |
دست‌كم از زماني كه انسان به نوشتن وقايع پرداخته است، والدين، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هم براي كودكان داستان‌هايي در مورد حيوانات سخنگو، جادو و هيولاها گفته‌اند. امروزه نيز معلم‌ها و افراد خانواده اين نوع داستان‌ها را براي كودكان تعريف مي‌كنند.

سري كتاب‌هاي «افسانه‌هاي مردم دنيا» مجموعه‌اي از جالب‌ترين افسانه‌هاي دنياست كه با هدف آشنا كردن كودكان با افسانه‌هاي ديگر اقوام، جمع‌آوري شده است.

«كيك شگفت‌انگيز» يكي از اين كتاب‌هاست كه شامل 4 داستان كوتاه است به نام‌هاي «كوالا و كانگورو»، «چرا ميمون‌ها بالاي درخت زندگي مي‌كنند؟»، «كيك شگفت‌انگيز» و «جوجه ريزه ميزه و گربه‌‌ پير بدجنس».

اين كتاب كه توسط نوشين ابراهيمي ‌ترجمه شده و «طرح و اجراي كتاب» ناشر آن است براي كودكان گروه سني ب و ج نوشته شده، اما مي‌توان آن را براي گروه الف هم بلند خواني كرد.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:56 |
آسيب‌شناسي اجتماعي به مطالعه بي‌نظمي‌ها و نابساماني‌هاي اجتماعي و اعمال و رفتاري مي‌پردازد كه در اجتماع، غيرطبيعي تلقي مي‌شود و نيز شرايطي را بررسي مي‌كند كه در آن اصول و هنجارهاي ارزشمند جامعه مورد بي‌توجهي يا تخطي قرار مي‌گيرد و در نتيجه اهداف متعالي زندگي فردي و اجتماعي انسان تحقق نمي‌يابد.

دكتر مرتضي بهشتي در كتاب «شوكران طلاق» به يكي از اين موارد مي‌پردازد. نويسنده با تامل در بحث طلاق عاطفي يا خاموش اثري را فراهم آورده كه مخاطب آن مردم هستند. بر اين اساس در مطالب كتاب از اصطلاحات حقوقي پرهيز شده و با بهره گرفتن از مشاوره‌هاي حضوري و مكاتبه‌اي تلاش شده خانواده‌ها را با اين تهديد بزرگ و راه‌هاي برون‌رفت از آن آشنا كند. ناشر اين اثر، كتاب نيستان و قيمت آن 3600 تومان است.

همه دوستان من

رضا كرم‌رضايي ديگر در ميان ما نيست. اما كتابي از نشر ققنوس به دستمان رسيد كه مشتمل بر خاطرات اين نقش‌آفرين صحنه تئاتر و سينماست. كتابي در 41 فصل و 444 صفحه خاطرات شيرين و خواندني به همراه 47 قطعه عكس از اين هنرمند فقيد؛ نمايه انتهايي كتاب نيز علاقه‌مندان را در يافتن نام افراد ياري مي‌كند.

اين كتاب با قيمت 9500 تومان در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:51 |

اگه يه شب خواب چندتا هيولا رو ببينين كه مي‌خوان بيان طرف شما و توي دهان و مو و بدن‌تون جا خوش كنن چيكار مي‌كنين؟

مي‌ترسين؟ داد مي‌زنين؟ مامان و بابا رو صدا مي‌كنين؟اين بلاييه كه سر حسني قصه ما اومده، مي‌خواين بدونين چرا؟ مي‌خواين بدونين حسني چيكار كرد؟پس كتاب «حسني و هيولاها» رو بخونين. اين كتاب را علي ذوالفقاري نوشته و تصويرگري كرده است و آن را انتشارات ياران علم و دانش با قيمت 500 تومان منتشر كرده است.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:49 |
در روزگاران پيشين، ماده آهويي با 3 بچه خود در نزديكي آبادي‌اي كه درختان خرما و گياهان تازه و چاه آبي داشت، زندگي مي‌كرد.

بچه‌ها كه بزرگ‌تر شدند آهوي مادر آنها را به دشت مي‌برد تا تجربه زندگي بياموزند. تا اين كه روزي كبوتري خبر آورد كه شكارچياني به دشت آمده و دام‌هايي بر سر راه حيوانات گذاشته‌اند.

بقيه ماجرا را مي‌توانيد در كتاب «آهوي با وفا» بخوانيد. اين كتاب را عزيزالله اميرشقاقي ترجمه و انتشارات احرار تبريز با قيمت 850‌تومان چاپ كرده است.

قطره آب چه خوبه

سال‌هاست كه مردم ما و بويژه بچه‌ها با شخصيتي به نام قطره آشنا شده‌اند.بويژه‌ از وقتي كه موضوع كمبود آب جدي‌تر مطرح شد.

انتشارات پر پرواز هم با همين ايده، كتاب «اتل متل توتوله قطره آب چه خوبه» را با شعر منصوره ياراحمدي و طراحي مريم اكراد منتشر كرده تا بچه‌ها بيشتر با اهميت و ارزش آب در زندگي آشنا شوند. قيمت كتاب هم 500 تومان است.

آي قصه قصه قصه نون و پنير و پسته

علي كوچولو دوباره كنار آب نشسته

منتظره كه قطره براش آواز بخونه

تا كه علي كوچولو قدر آبو بدونه


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:49 |
 
هنگامي جامعه سالم و متعادلي خواهيم داشت كه افراد بتوانند با برخورداري از سلامت روان در عرصه‌هاي اجتماعي به فعاليت بپردازند.

در گذشته‌هاي دور، انديشمندان و اديبان با نوشتن پندنامه‌هاي ارزشمند، رسالت خود را در اشاعه اصول متعادل اخلاقي و رواني در سطح جامعه به انجام مي‌رساندند؛ اما انسان امروز كه درگير مناسبات و معضلات پيچيده‌تري است، نيازمند شناخت و به‌ كارگيري روش‌هايي عملي‌تر براي مقابله با دشواري‌هاي فردي و اجتماعي خود است.

برچسب‌ها: کتاب, معرفی کتاب, کتاب روانشناسی
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:49 |
اسمش تيم بود؛ 7 ساله و كوتاه و چاق. توي كلاس از همه چاق‌تر بود و در مدرسه از همه كوتاه‌تر. بچه‌ها هميشه او را «خيكي» يا «گامبو» صدا مي‌زدند و فكر هم نمي‌كردند كه كار بدي انجام مي‌دهند؛ تيم هم عصباني مي‌شد.

تيم دلش مي‌خواست روز تولدش كه نزديك هم بود، تبديل به پسري قدبلند و باريك شود.

آن روز فرارسيد، اما هديه تيم، يك كوله‌پشتي و يك جفت كفش محكم و نو بود.

او و پدرش قرار گذاشتند در تعطيلات به دهكده‌هاي دور بروند و...

اگر مي‌خواهيد ادامه داستان و ماجراهاي اين سفر را بدانيد، كتاب شيرين و خواندني «تندپا و بادپا» را بخوانيد.

كتاب نوشته اورسلا ولفل و ترجمه كمال بهروزكيا است.

موسسه نشر افق هم آن را چاپ كرده و شما مي‌توانيد با قيمت 1200 تومان آن را بخريد و از خواندنش لذت ببريد.

چيستان‌هاي خواندني

لالايي‌ها، قصه‌ها، شعرها، متل‌ها، ضرب‌المثل‌ها، چيستان‌ها و انواع سرگرمي‌ها، بخش مهمي از فرهنگ مردم هر سرزمين است.

سيداحمد وكيليان تعدادي از چيستان‌هاي دلپذير و آموزنده را از نقاط مختلف ايران جمع كرده و در كتاب «چيستان‌هاي خواندني» تقديم نوجوانان كرده است. رامين مشرفي هم تصويرهاي آن را كشيده است.

پس كتاب پر است از «آن چيست و آن چيست؟» كه پاسخ‌هاي آنها هم در پايان آمده است.

ناشر كتاب، نشر حوا است كه با همكاري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آن را با قيمت 950 تومان روانه بازار كرده است.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:48 |
 
نويسنده كتاب يواكيم «تورمد هاوگِن» 2008 ـ 1945 از چهره‌هاي برجسته ادبيات كودك و نوجوان نروژ است.

او در كتاب مشهورش «پرندگان شب» (كه به بيشتر زبان‌هاي اصلي دنيا ترجمه شده) و «يواكيم» (كه در حقيقت جلد دوم كتاب اول است) برخلاف برخي نويسندگان، قصد قهرمان‌سازي و قهرمان‌پروري فراانساني ندارد.

او زندگي روزمره كودكان و اثر هر پيشامد يا ماجرا را در درون آنان بيان مي‌كند. او عمق روان كودكان را مي‌كاود و دردها و آرزوها و نگراني‌هايشان را توصيف مي‌كند.

برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:48 |

در يك روز قشنگ، سنجاب كوچولوي اين قصه مشغول جمع كردن فندق و گردو براي فصل سرما و زمستان بود كه آهوي زيبايي رو در بند شكارچي‌ها گرفتار مي‌بينه. در همين موقع هم شكارچي‌ها به طرف جايي كه دام گذاشته بودن ميومدن. سنجاب كوچولو فكري مي‌كنه تا آهو رو نجات بده.شما مي‌دونين اون چيكار بايد بكنه؟اصلا مي‌تونه اين كار رو بكنه؟مهناز پيرايش كاشاني همه اين ماجرا رو در كتاب «سنجاب زبله و آهو خوشگله» نوشته و انتشارات آقاپور هم اين كتاب رو چاپ كرده، قيمت اين كتاب هم 500 تومانه.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:47 |
در آغاز اين كتاب، 6 عكس از آلبوم خانوادگي و همچنين كارنامه مدرسه كرم قصه را مي‌بينيد. در ادامه، دفتر خاطرات او را مي‌خوانيد؛ از 29اسفند تا 10 مرداد و روز به روز با كرم، رفتار او، زندگي‌اش، بازي‌هايش، آن چه دوست دارد و... آشنا مي‌شويد.

6 عكس و يك داستان مصور هم پايان بخش كتاب است.

تعجب مي‌كنيد اگر يك كرم، دفتر خاطرات بنويسد؟

پس كتاب «دفتر خاطرات يك كرم» را بخوانيد. نويسنده كتاب «دورين كرونين» و مترجمش «سميرا كمالي» است.

كتاب نيستان هم آن را براي گروه سني ب وج با قيمت 2200 تومان منتشر كرده است.

نمي‌خوام آمپول بزنم

سارا خانم قصه ما سرما خورده؛ بله بچه‌ها تو فصل گرما هم مي‌شه سرما خورد. هر وقت مواظب خودمون نباشيم، بيمار مي‌شيم.

مامان سارا اونو برده دكتر، اما سارا از آمپول مي‌ترسه تا اين كه خوابي مي‌بينه و... .

ادامه اين قصه ‌رو كه الهام سيفي‌نيا به شعر براتون تعريف كرده در كتاب «نمي‌خوام آمپول بزنم» بخونين.تصويرهاي زيباي كتاب رو هم مريم قنبري براي شما كشيده و نشر «تازه‌ها» اون‌رو چاپ كرده، قيمتش هم 500 تومانه.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:46 |

يكي بود يكي نبود. غير از خدا هيچ‌كس نبود. دو شريك، يكي زيرك و يكي نادان به تجارت مشغول بودند. روزي در راه كيسه‌اي پر از پول پيدا كردند. مقداري از آن را برداشتند و بقيه را زير درختي دفن كردند.

روز بعد شريك زيرك پاي درخت رفت و كيسه پول را برداشت...

اما ادامه اين داستان چيست و چه بر سر مرد ساده‌لوح مي‌آيد را بايد در كتاب «شريك زيرك و مرد ساده لوح» بخوانيد.

اين كتاب را بهزاد قلاني بازنويسي كرده و تصويرگرش اميرحامد پاژتار است.

انتشارات «راقم» هم آن را به قيمت 500تومان براي شما چاپ كرده است.برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:46 |
هيچ‌وقت به چيزايي كه اطرافتون هست دقت كردين؟

هيچ‌وقت در موردشون فكر كردين؟

با بچه‌ها درباره اونا حرف زدين؟

بهشون گفتين اينا همه نعمت‌هايي هستن براي ما؟

كه بايد ببينيمشون؛ ازشون لذت ببريم و خداي مهربون‌رو سپاس‌ بگيم براي اين همه چيزاي خوب و قشنگ كه خلق كرده.

«چند تا ستاره! واي خدا» با شعرهاي زيباي مصطفي رحماندوست توجه ما رو به بعضي از اين نعمت‌ها جلب مي‌كنه و ياد‌آوري‌ايه براي توجه بيشتر ما به همه نعمت‌هاي خدا.

با هم يك بخش از اين كتاب‌رو بخونيم.

«دوست تمام بچه‌ها كتابه

رفيق و همبازي ما كتابه

شعرهاي شيرين داري

از آن و از اين داري

تو بهترين دوست مني

قصه مي‌گي، شعر مي‌خوني، حرف مي‌زني

نقاشي‌هاي زيبا

چه نعمتي، شكر خدا»

تصويرگر كتاب شيوا ضيايي و ناشرش كتاب نيستانه.

قيمتش هم 1400 تومانه.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:45 |
 
تا به حال كودكي داشته‌ايد كه دائما گريه كرده و از خوردن شامش سر باز زند؟ يا كودك نوپاي جيغ جيغويي كه تا به چيزي كه مي‌خواهد نرسد تسليم نشده و از مبارزه دست برنمي‌دارد؟ يا تا به حال كودكي داشته‌ايد كه براي خوابيدن دردسر درست كند؟

يا بچه‌اي كه دايما با دوستانش بازي‌هاي خشن مي‌كند؟ آيا با كودكتان بر سر نخوردن تنقلات و قند بحث داشته‌ايد؟ يا بحث بر سر تماشاي تلويزيون؟ خواب نيم‌روزي؟ پوشيدن لباس؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:44 |

در يك جنگل بزرگ و سرسبز گوزن كوچكي زندگي مي‌كرد كه شاخ‌هاي طلايي رنگ و زيبايي داشت. اين گوزن كوچك هيچ دوستي نداشت كه با او بازي كند.

مي‌دانيد چرا بچه‌ها؟

به خاطر اين كه گوزن قصه ما خيلي به شاخ‌هاي زيبايش مي‌نازيد و به حيوانات جنگل فخر مي‌فروخت. اين رفتار او باعث شده بود كه تنها بماند و هيچ‌كدام از حيوانات جنگل با او دوست نبودند.

اما اين كه غرور گوزن چه بر سر او مي‌آورد را بايد در كتاب «گوزن شاخ‌دار» بخوانيد.

اين داستان را ‌مرضيه دروازه‌بان‌ نوشته و نشر «تازه‌ها» آن را با قيمت 500 تومان در اختيار بچه‌هاي خوب و كتابخوان قرار داده است.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:43 |
در مدرسه ما، امروز، روز ايمني بود. ما ياد گرفتيم كه جاروبرقي‌ها، تارعنكبوت‌ها را مي‌خورند و خيلي خيلي خطرناكند.

وقتي ما صداي يك جاروبرقي را مي‌شنويم، بايد بايستيم، بيفتيم و بدويم.

آنچه خوانديد يك صفحه از دفتر خاطرات يك عنكبوت بود.

اين دفتر خاطرات را ‌دورين كرونين‌ نوشته و ‌سميرا كمالي‌ براي شما ترجمه‌اش كرده است.

«كتاب نيستان» هم آن را چاپ كرده تا شما بخوانيد و چيزهايي درباره عنكبوت‌ها ياد بگيريد.

قيمت اين كتاب هم 2200 تومان است.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:42 |
 
خانه‌هاي قديمي را به ياد داريد؟ آنها را ديده‌ايد يا فقط وصفي از آن حياط‌هاي دل باز، حوض، ماهي‌ها، اتاق‌ها و درخت‌ها شنيده‌ايد؟

خانه‌هايي كه حالا جاي هر كدامشان را ساختماني سر به فلك كشيده پر كرده است؛ بلندتر و شيك‌تر و امروزي‌تر! اما نه آن روح و حركت را در خود دارند نه آن شور و نشاط را در بهار و تابستان و پاييز و زمستان.

به شمال برويم و اين خانه را براي خود در ذهنمان بسازيم:

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:42 |

ذهن بچه‌ها هميشه پر از سوال است؛ بچه‌ها كنجكاوتر از آن هستند كه ما مي‌پنداريم. اگر پاسخگويي بيابند، پرسش مي‌كنند و اگر با جواب‌هايي از سر بازكن روبه‌رو شوند، لب فرو مي‌بندند و سكوت را ترجيح مي‌دهند. اما در اين حال دغدغه‌هايشان بيشتر مي‌شود.

به عنوان مثال ممكن است بيم داشته باشند كه آسمان روي خانه شان بيفتد؛ يا اگر شهابي را ديدند كه فرو مي‌افتد ممكن است عزيزي را از دست بدهند و...

براي پاسخ به سوال‌هاي بچه‌ها و حذف اين دغدغه‌ها بايد هم ما كتاب بخوانيم هم براي آنها بخوانيم.

«مي‌داني چرا ستاره‌ها چشمك مي‌زنند؟» را انتشارات مدرسه منتشر كرده تا به بخشي از اين پرسش‌ها و كنجكاوي دانش‌آموزان پاسخ دهد و آنها را بيشتر با جهان پيرامون‌شان آشنا كند.

نويسنده كتاب كارول استات و مترجمش سليمان فرهاديان است.

اين كتاب 32 صفحه دارد و قيمتش 1700 تومان است. بچه‌ها با خواندن آن پاسخ سوال‌هاي زير را مي‌يابند؛ مانند:

راه شيري چيست؟

دماي خورشيد چقدر است؟

چند سياره وجود دارد؟

تفاوت ستاره و سياره در چيست؟

چرا فضانوردان در فضا شناور مي‌شوند؟ و...

كار قابل تقدير ناشر، گنجاندن صفحه نمايه در پايان كتاب و آشنا ساختن نوجوانان با اين فرهنگ است.

اين كتاب را از مجموعه كتاب‌هاي «مي‌داني چرا؟» براي شما انتخاب كرده‌ايم.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:41 |
‌انتشارات نيك‌پي‌ يكي ديگر از كتاب‌هاي حسني را با شعر «فاطمه خواجه‌افضلي» روانه بازار كتاب كرده است.

در اين داستان حسني حسابي بهانه‌گير شده؛ مي‌پرسيد چطوري؟

اينجوري:

حسني نگو يه زلزله / همش تو كوچه‌ها وِله

فينگيلي آتيش پاره / يه لحظه آروم نداره

تو خونه هم همينجوره / بهونه‌گير و مغروره

تا اين‌كه.... اگر داستان‌هاي حسني را دوست داريد، از مامان يا بابا خواهش كنيد كتاب «حسني بهونه‌گير شده» را براي شما بخرند.

قيمت اين كتاب هم 500 تومان است.


برچسب‌ها: کتاب, کتاب کودک, معرفی کتاب, معرفی کتاب کودکان, کتاب کودکان, کتاب بچه ها
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:41 |
 
شب كه مي‌شد مادر بزرگ براي همه قصه مي‌گفت؛ براي هركس توي اتاق بود، چه تابستان بود و چه زمستان.

گاهي قصه‌ها بلند بودند و فردا صبح بود كه مي‌فهميدم لابه‌لاي كلمات مادر بزرگ، خواب دويده توي چشمام.

گاهي هم قصه‌ها كوتاه‌تر بودند و تازه وقتي تمام مي‌شدند تا خواب به سراغم بيايد با مرور آنها باز هم لذت مي‌بردم، بعضي وقت‌ها هم قصه را براي خودم تغيير مي‌دادم. قهرماني را حذف و ماجرايي را دگرگون مي‌كردم.

برچسب‌ها: کتاب, معرفی کتاب, رمان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط ادمین در دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 22:2 |